Najlepsze filmy i seriale o modzie w Netflix i HBO

Najlepsze seriale o modzie w Netflix i HBO

Platformy streamingowe zapewniają nam dostęp do wielu świetnych dzieł dzięki kilku kliknięciom. Wszystkie fanki mody powinny wiedzieć, jakie filmy i seriale o modzie mogą obejrzeć w Netflix i HBO. Wymieniamy 7 najlepszych dzieł, dzięki którym dowiemy się wszystkiego o świecie mody oraz najwybitniejszych kreatorach światowego stylu!

Jakie są najlepsze filmy i seriale o modzie?

Moda jest obecna w produkcjach kinowych i telewizyjnych od zawsze, nawet jeśli nie opowiadają one o branży modowej. W filmach historycznych zobaczymy średniowieczne sukienki czy dziewiętnastowieczne gorsety, a długoletnie sagi w rodzaju Friends pozwolą nam prześledzić styl ubierania z przełomu dekad.

My wolimy skupić się jednak na produkcjach, które opowiedzą o modzie same w sobie. Zebraliśmy najlepsze filmy, seriale fabularne oraz dokumenty, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim fankom dobrego stylu. To 7 dzieł, wobec których nie da się przejść obojętnie!

Jakie są najlepsze filmy i seriale o modzie zdaniem Rewolucji Kulturalnej?

  1. American Crime Story: Zabójstwo Versace
  2. Cały Ralph
  3. Franca – Chaos and Creation
  4. Jeremy Scott: The People’s Designer
  5. Szyci na miarę (Suited)
  6. Szefowa (Girlboss)
  7. Vogue: Spojrzenie redaktorów

Które filmy i seriale o modzie obejrzymy na Netflix?

Przegląd produkcji Netflix poświęconych modzie zacznijmy nietypowo, bo od serialu poświęconego… zbrodni. American Crime Story: Zabójstwo Versace opowiada o tragicznej śmierci Gianniego Versace, w którego rolę wcielił się Édgar Ramírez. Na ekranie widzimy również Penelope Cruz oraz Ricky’ego Martina, a chociaż 10-odcinkowa opowieść koncentruje się na zabójcy Andrew Cunanie, to daje niesamowity wgląd w epokę lat 90. Jak w tych czasach odnajdywał się włoski projektant mody?

Dwie kolejne produkcje Netflix przedstawiające prawdziwe wydarzenia to filmy dokumentalne „Franca – Chaos and Creation” oraz „Jeremy Scott: The People’s Designer”. W pasjonujący sposób opowiadają historię dwójki ikon świata mody: Franci Sozzani, legendarnej naczelnej włoskiej edycji Vogue’a, oraz Jeremy’ego Scotta, uważanego za najbardziej odważnego projektanta pop kultury. To niesamowity wgląd w branżę, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że pierwsze z dzieł zostało nakręcone przez syna głównej bohaterki!

Ostatnia propozycja to serial Netflixa o modzie, który pokazuje nieco mniej udaną stronę biznesu. „Szefowa” opowiada o powstaniu imperium Sophii Amoruso, założycielki platformy Nasty Gal, która zapewniła jej miejsce na szczytach najbogatszych businesswoman, a następnie zaliczyła spektakularne bankructwo. Wprawdzie Netflix nie zdecydował się kontynuować serialu i poprzestał na jednym sezonie, ale zdecydowanie bardzo ciekawym. Na waszym celowniku znaleźć powinna się również książka Amoruso, pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanek stylistyki vintage!

Co fankom mody proponuje HBO? Przede wszystkim dokumenty

Na platformie HBO GO, która niedługo także w Polsce zmieni się w HBO Max, proponujemy przede wszystkim produkcje dokumentalne. Nie oznacza to jednak, że brak w nich emocji. A wręcz przeciwnie! W filmie Szyci na miarę poznajemy wzruszające historie osób mających problemy ze zdefiniowaniem swojej płci. Powstała w Nowym Jorku firma Bindle & Keep pomaga im poprawić stan ducha i pokazuje to, co jest oczywiste dla wielu fanek mody. Poprzez ubiór możemy lepiej wyrazić siebie i dobrze poczuć się w swojej skórze. Nawet wówczas, gdy jesteśmy nieco zagubione!

Konkurencyjny serwis VOD pokazywał historię redaktor naczelnej kultowego magazynu, a w HBO GO obejrzymy dokument przedstawiający dzieje wydawnictwa kształtującego przez cały XX wiek ideał kobiecego piękna!. Vogue: Spojrzenie redaktorów pozwoli nam na unikatowy wgląd w działanie periodyku, zarówno ze strony dziennikarzy na czele z Anną Wintour, jak i gwiazd biorących udział w sesjach. Tu wymienić warto chociażby Nicole Kidman czy Sarah Jessica Parker.

Wszystkie fanki Friends doskonale zdają sobie sprawę, w jakiej firmie modowej pracowała Rachel Green. W przeciwieństwie do kawiarni Central Perk była to marka jak najbardziej prawdziwa. I to taka, o której słyszał chyba każdy! Ralph Lauren jest ikoną branży modowej i to właśnie on stał się bohaterem dokumentalnego filmu Cały Ralph. Nie znać historii tego człowieka to grzech, bowiem doskonale pokazuje piękno świata mody, w którym nawet zwyczajny chłopak z Bronxu jest w stanie zajść na sam szczyt dzięki wyczuciu stylu!