Gorset wyszczuplający — efekt, którego można się spodziewać

Gorset wyszczuplający - efekty

Moda się zmienia i przez wiele lat jedne elementy odzieży zyskiwały na popularności, inne traciły; pojawiały się nowe rodzaje ubrań, gdy inne stawały wręcz archaiczne. Od wieków niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się natomiast gorsety — zwłaszcza te wyszczuplające. Jakich efektów można się spodziewać po włożeniu tego odzienia?

Czym jest gorset wyszczuplający?

Rodzajów gorsetów można wymienić przynajmniej kilkanaście, a bardziej skrupulatne osoby, z pewnością wskażą nawet kilkadziesiąt. Jednym z najpopularniejszych typów tego elementu ubioru jest wyszczuplający. Jak już sama nazwa słusznie sugeruje, podstawowy efekt, który powoduje włożenie tego gorsetu, to redukcja talii.

Warto przy tym zaznaczyć, że gorset wyszczuplający to taki, który warto wkładać z odpowiednią regularnością. Bez wątpienia właściwy dla siebie będzie w stanie znaleźć kobieta w każdym wieku, o różnej sylwetce czy rozmiarach poszczególnych części ciała, ale wszystkich użytkowniczek obowiązuje ta sama zasada. Jeżeli pragną osiągnąć pożądane efekty, to noszenie gorsetu nie może być tylko sporadyczne.

Jaki efekt daje gorset wyszczuplający

Podstawowe zadanie gorsetu wyszczuplającego to spłaszczenie brzucha osoby noszącej go oraz podkreślenie jej sylwetki i wymodelowanie talii. Niweluje wszelkie niedoskonałości w okolicach bioder, zarazem je podkreślając, i nadaje torsowi symetryczności. Z racji, iż ciało jest bardzo mocno opięte gorsetem, kolejną zaletą jest wydzielenie zbędnych toksyn i tłuszczu z ciała w wyniku wzmożonego pocenia się.

Efekty noszenia gorsetu widać wówczas, gdy używa się go stosunkowo regularnie. Oczywiście mają tego świadomość także ich producenci — a przynajmniej ci najbardziej rekomendowani. Dlatego warto nie kalkulować i sięgnąć po produkty największych marek, które stawiają na wysokiej jakości tkaniny i precyzyjne szycie, co zapewnia klientkom poczucie komfortu oraz wygody podczas noszenia. Kluczem jest również dobór gorsetu do budowy ciała oraz jego rozmiarów.

Czy gorset wyszczuplający jest zdrowy?

Niestety, ale gorset może nie okazać się dobrym wyborem dla każdej kobiety. Według jego sceptyków nie ma przypadku w tym, że początki użycia sięgają średniowiecza, czyli epoki, w której teoretycznie przywiązano mniejszą uwagę do zdrowia kobiet. Ponadto przy noszeniu gorsetów dochodzi do zewnętrznej ingerencji w ludzkie ciało, co może negatywnie skutkować w okresie, gdy jeszcze się ono potrafi kształtować i ulegać zmianom.

A przecież wiele modelek sięgało po gorsety już w wieku kilkunastu lat, chcąc jak najwcześniej modelować swoje ciała i spełnić niemałe oczekiwania. W niektórych przypadkach może się okazać, że z jednej strony udało się uzyskać nawet kilkanaście centymetrów w talii, z drugiej mocno ucierpiała na tym sprawność kręgosłupa i w bliższej lub dalszej przyszłości pojawią się poważne problemy z kondycją fizyczną i wytrzymałością.

Zalety i wady gorsetów wyszczuplających

Rezultaty noszenia gorsetu mogą być widoczne bardzo szybko i na pewno niejedna z kobiet będzie usatysfakcjonowana ze swojej prezencji już w chwilę po założeniu. A jak wiadomo — czasochłonne procesy usprawniające ciało potrafią zniechęcić do podjęcia danych aktywności i perspektywa długiego wyczekiwania na efekty to w spojrzeniu wielu osób silny mankament. Gorsety na szczęście przynoszą korzyści zdecydowanie szybciej. Ponadto wiele firm wykonuje je z niezwykłą dbałością, tak aby dostarczały użytkowniczkom także przyjemności podczas noszenia.

Wadą natomiast mogą być opisane już wcześniej problemy zdrowotne. Gorsety ściskają ciało i zwężają przede wszystkim klatkę piersiową, co może prowadzić do kłopotów z oddychaniem. W dalszej perspektywie mogą również wywołać choroby płucne. W trakcie noszenia uciskom ulega także żołądek, co stwarza ryzyko występowania zaburzeń w procesach trawienia.

Do tego dochodzi wspomniany już problem z kręgosłupem, który już i tak, abstrahując od kwestii noszenia gorsetu, stanowi jedno z najczęściej pojawiających się w społeczeństwie zmagań. W przypadku młodszych organizmów może zostać zaburzony także naturalny wzrost ciała.